Zajímavosti v okolí

V blízkosti hotelu se nacházejí zajímavá místa. Navštivte je a poznejte jejich výjimečnost, ať už se jedná o architektonické skvosty, či místa určená pro aktivní nebo pasivní odpočinek.

Vyšehrad

Pražský Vyšehrad patří k nejpamátnějším místům české historie a je nejstarším sídlem českých panovníků. Z Vyšehradu se naskýtá jedinečný pohled na historické centrum Prahy. Přilehlé parky jsou ideálním místem pro odpočinek od shonu města. Po celý rok lze využít 90 minutové komentované prohlídky Vyšehradu s průvodcem.
Nabídka areálu:
• Staré purkrabství - pohádky a večerní pořady
• Galerie Vyšehrad (nad Libušinou lázní)
• Výstava Cihelná brána
• Vyšehradský hřbitov - Slavín
• Gotický sklep
• Kasematy se sálem Gorlice
• Letní scéna (přírodní amfiteátr)

Golfové hřiště v Hodkovičkách

Jen pár minut od hotelu Michael je umístěn golfový areál v Hodkovičkách. Najdete zde nejen devítijamkové hřiště, ale také špičkové tréninkové zázemí i další zajímavé služby, které ocení každý golfista. Hřiště na břehu Vltavy s délkou 2750 metrů nepatří k nejdelším, ale i tak prověří všechny kategorie golfistů. Množství vodních překážek, velké modelované greeny, vysoká kvalita fairwayí i greenů a především možnost hry po celý rok...

Nadstandardně vybavené tréninkové zázemí nabízí krytý driving s umělým osvětlením umožňující hru i ve večerních hodinách, putting a pitching greeny jsou samozřejmostí.

Žluté lázně

Sportovně-relaxační areál Žluté lázně je populárním místem pro oddych obyvatel Prahy všech věkových kategorií. Rozkládá se přímo na břehu Vltavy a najdete v nich pláž s několika bary, tančírnu, kurty pro plážový volejbal, nohejbal, hřiště pro pétanque, fotbálek v písku v kleci, stolní tenis, loďky, šlapadla, dračí lodě, fitness koutek, obří šachy, v zimním období pak upravenou běžkařskou trať.

Botanická zahrada

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze má rozlohu 3,5 ha. Je složena ze skleníkové a venkovní expozice. Ve sklenících je stálá expozice tropů a subtropů (zejména kaktusů a sukulentů). Některé exempláře pocházejí ze sbírek někdejší smíchovské univerzitní zahrady z 19. století.

Fotogalerie